March 5, 2013

Lindsey Kelk - I Heart Hollywood

Tak a som späť s druhým dielom I Heart series.
Už podľa názvu nám je jasné, kde sa bude odohrávať dej druhej I Heart-ovky.
Tak, tak drahí priatelia, škandálmi a celebritami preplnený Hollywood je našou zastávkou číslo dva.
Tak ako nám Lindsey na konci New Yorku dáva tušiť, s kým Angela skončí, hneď na začiatku nám to znova veľmi rafinovane predostiera.
Pre lepšie porozumenie príbehu, Angela opäť začne chodiť s Alexom (spevák v rockovej kapele, very sexy). Že je do neho po uši zaľúbená nám je jasné. V tejto časti je ich vzťahu dopriateho menšieho skúšania vzájomnej dôvery.
Angela totiž dostane za úlohu odísť na týždeň do Hollywoodu, aby urobila interview s jedným z najkrajších a najtalentovanejších hercov - Jamesom Jacobsom. Sama tomu najprv nechce veriť, nikdy pred tým interview nerobila a preto nechápe, prečo posielajú práve ju, keď jej nie zrovna nadšene editorka vysvetlí, že si ju James vyžiadal osobne - buď bude interview robiť s ňou alebo vôbec.
A tak Angela zbalí kufor, svoju BFF Jenny a nepovedané "I Love You Alex" na týždennú pracovnú dovolenku.
Výlet však od začiatku nespĺňa Angeline očakávania - Hollywood vôbec nie je taký očarujúci ako New York, baby sú príliš chudé a všetky chodia v Ugg boots, v reštauráciách po nej zazerali pretože jedlo, ktoré si objednala aj naozaj jedla...navyše sa zjaví Jenny-ina stará kamarátka Daphne, ktorá Angele nie je zrovna po chuti, dozvie sa od nej čo vlastne v Hollywoode Jenny kedysi dávno robila a interview s lámačom ženských sŕdc tiež nie je easy peasy lemon squeezy. Najprv ich stretnutie zruší, potom ju vodí kade-tade a popri tom ako sa snaží ujsť svojmu osobnému asistentovi Blake-ovi Angelu nie zrovna na tajnáša balí. Aby toho nebolo málo, Alex neodpovedá na telefonáty, a potom ako sa na internete objaví zopár fotografií James-a a Angely spolu, tak len jednoducho skonštatuje, že sa porozprávajú až doma. Vďaka fotografiám a žvástu, že Angela s Jamesom sú niečo viac ako len reportérka a celebrita jej hrozí aj vyhadzov z práce, a tým pádom aj z jej milovaného New Yorku.
Situácia sa samozrejme vyrieši, aj keď veľmi prekvapivými zisteniami+priznaniami zo strany Jamesa, tak aj nečakaným príchodom Alexa do Hollywoodu, aby Angele konečne vyznal svoju lásku.
Aj keď sa Angela vracia do New Yorku nie len s povedaným+opätovaným "I Love You", vydareným interview a dokonca s vylepšením svojej pozície v The Look, v Hollywoode musela nechať svoju milovanú Jenny.
Musím sa priznať, že mi trvalo až príliš dlho dostať sa k úspešnému koncu. Hlavne prvá väčšia polovica s celou tou vecou okolo cestovania do Hollywoodu, nakupovania v Hollywoode a všetkého ostatného s celebritným Jamesom bola na mňa trošku zbytočne natiahnutá. Za to tá druhá polovica sa uberala turbulentnými smermi.
A ako sa bude ďalej vyvíjať Angelina kariéra i bývanie osamote (alebo s niekým? :P), tak to sa dozvieme v tretej časti zvanej I Heart Paris. Mám ju už nachystanú na poličke a aj napriek tomu, že by som sa mala venovať bakalárke, moja zvedavosť na pokračovanie je príliš veľká.
Takže nadšenkyne chick-lit, ENJOY!

No comments:

Post a Comment