May 4, 2013

Testosterón

Včera večer som s Macom, mojimi milovanými rodičmi a zopár ďalšími známymi bola v Divadle Andreja Bagara v Nitre na predstavení Testosterón.
Ja a Maco sme šli z Bratislavy busom. Presne som mala vypočítané, kedy musím ísť z bytu, kedy s Macom musme odísť z jeho roboty, aby sme stihli bus a o koľkej budeme v Nitre, aby sme sa s našimi autom v pohode presunuli do divadla. No ale to by nebolo ono, keď ja s Macom niekam takto ideme, aby to išlo normálne podľa plánu. Bus išiel o pol hodinu neskôr ako sme predpokladali, pretože aktuálnosť informácií na portáli cp.sk a na nástupišti busovej stanice v BA. T.z. že aj do Nitry sme prišli neskôr o tú pol hodinu a teda sme zmeškali prvých (ako inak najpodstatnejších) cca 20 minút. 
Nič to. Mamči nás počkala na stanici, v divadle nás pustili a slečna nás odviedla až k sedadlám, našťastie sme sedeli na kraji, takže nik nepindal.
No a od toho momentu čo sme si sadli a započúvali sa do dialógov 7 hercov, rehotali sme sa až do konca. Úprimne? Nikdy som nezažila, že by sa celé divadlo tak rehotalo a že by mne takto v divadle od smiechu až slzy tiekli. Nehovoriac o pani, ktorá sedela pred nami a od smiechu až výskala a pán za nami pre istotu už len chrčal :D
Hra, v ktorej vystupujú len chlapi, je o tom, čo si muži myslia o ženách. Najprv velice vyzdvihujú svoju chlapskú podstatu, sukničkári sa chvália, aký majú úspech u žien a nakoniec si uvedomia, že to ženy sú tie, čo o všetkom rozhodujú a všetko, čo chlapi robia, robia vlastne kvôli nim.  
Dej sa odohrával v reštaurácii/krčme na svadobnej hostine bez nevesty - nevesta totiž od oltára ušla a teda preto chlapi, čo sa tam zišli, na ženy nadávajú.
Dialógy sú nesmierne vtipné, neviem či bol niekedy natočený film s toľkou dávkou humoru. Dokonca aj herci sa sami na sebe zabávali a keď sa im prihodil nejaký kiks a diváci sa na tom začali smiať, tak oni sa zasmiali snáď ešte viac. S Macom sme skonštatovali, že sa museli veľmi dobre zabaviť, kým to nacvičili.
No a k hercom. Ja veľmi tých v DAB pôsobiacich nepoznám, ale pre poriadok vám ich vymenujem.
Kornela (ženích) hral Milan Ondrík (možno poznáte z Paneláku, kde hral), jeho otca Stavrosa zahral Ivan Vojtek. Peter Kadlečík v úlohe Kornelovho brata. Martin fratrič ako Kornelov kamarát Roman. Čašníka hral Martin Nahálka, kamoša ženícha Fiskyho neprekonateľný Marcel Ochránek a nakoniec neznámy hosť Tretin alias Juraj Hrčka.
Všetci boli skvelí, ale ja osobne najviac tlieskam Milanovi Ondríkovi. Spôsob akým Kornela stvárnil bol perfektný, na ňom som sa skutočne najviac nasmiala a keby ste počuli jeho hlášky, iste by ste môj názor zdieľali so mnou.
Veľmi rada by som vám sem pridala aj nejaké fotky z predstavenia, no bohužial galéria na stránke DAB je trošku neaktuálna, resp. sú v nej fotky s trošku iným hereckým obsadením hercov (postava Stavrosa a Fiskyho sa mení) a práve tých, ktorých som ja videla, ta nie sú :-(
Ak sa mi v budúcnosti podarí zohnať fotky s hereckým obsadením zo včerajška, určite ich sem dodatočne pridám.
Čo viac dodať? Ak máte chuť sa naozaj dobre, ale že fakt že dobre zabaviť, odporúčam hru Testorsterón a  vopred vás upozorňujem, lístky na nich sú vypredané aj dva mesiace vopred (a to táto hra beží už od roku 2008 - vtedy na nej moji rodičovia boli prvý krát). My sme na tie naše čakali od decembra.
ENJOY! 

2 comments:

  1. ja som na testosteróne bola asi pred 2 týždňami!!:)
    a milan ondrík bol úplne najlepší, aspoň podľa mňa:)

    ReplyDelete
  2. Testosterón som ešte nevidela(ďakujem za tip), ale dala som si tento rok Plešatú speváčku a tiež som sa strašne dobre bavila:)

    ReplyDelete