February 24, 2013

Snow White and the Huntsman

Dnes podvečer, práve v momente, keď som sa rozhodla urobiť si konečne úlohy na ruštinu, dozvedela som sa, že ruština zajtra odpadá.What a coicidence! :D
No a čo s večerom oslobodeným od čítania ruských článkov a písania nezmyselného slohu? Hurááá na film!!!
Tip na dnes: Snow White and the Huntsman.
Klasická rozprávočka zasadená do prostredia temného tak akurát, s nádychom fantasy.
Začiatok v znamení "úvodu" príbehu, a potom vhups do deja. Dievčinku, ktorá stvárňovala Snehulienku na začiatku, mohli aj lepšie vybrať. Predsa len, je to také meeeeh keď z hnedovlasej pehane vyrastie čiernovlasá bledula.
Film inak celkom slušne vybavený hviezdami rôznych formátov od nie len vo filme starnúcej Charlize Theron, cez strnulú upírku Kristen Stewart, až po kladivového sympoša Chrisa Hemswortha.
Prostredie bolo dobré, i keď miestami mi to pripomínalo Never Ending Story (na začiatku temného lesa sa Snehulienkin kôň prepadne do čierneho bahna, na môj vkus pridlhé putovanie samotným lesom so všadeprítomnými nepodarenými suchými stromami) a Lord of the Rings (putovanie cez hory-doly a  hrebene kopcov, strapatí, bradatí a zavalití, sekerkami a mečíkmi ozbrojení trpaslíci).
Charlize Theron bola síce dobrou voľbou čo sa vyjadrenia krásy a zloby v jednom týka, no v niektorých scénach  príliš šeptala a zo šepotu zrazu prešla do prehnaného jačania. Dalo sa to aj inak troška, ale čo už. Nedá mi nepozastaviť sa nad zrkadlom. Predstavovala som si nejaké obrovské zrkadlo s úžasným zlatým rámom a nie nejaký nadrozmerný zlatý tanier s vychádzajúcou zlatou postavičkou. Bolo to...zvláštne.
Kristen, na nej mi stále niečo vadí. Asi to bude ten jej výraz tváre, ktorý je všadeprítomný tak v Twilighte ako aj tu. Keď pohne niektorým obočím a vytasí svoje zuby, necítim sa radostne a od "v tejto zemi najkrajšej" má skutočne ďaleko. Je však možné, že tvorcovia sa riadili tým, že bledšiu tvár by asi v Hollywoode nenašli. Tak je tu a aj napriek tomu jej nezmazateľnému výrazu to zvládla celkom obstojne.
Sú dve úlohy v tomto filme, ktoré som absolútne nepochopila. 
A síce úlohu Lovca a princa Williama.
Lovec je podľa mňa nedotiahnutý, jeho vyjadrovanie sa mi zdalo odveci a občas som mu nerozumela, no najviac mi vadil nejasný vzťah k Snehulienke.
Čo sa princa týka, tak som sa pri jeho postave cítila nejako takto "wtf are u doing here?". Pretože na začiatku filmu zmizol, bol zmiznutý takmer celý film, a potom zrazu sa objavil v družine, ktorá naháňala Snehulienku a Lovca v lese. V nejasných scénach bojoval a zachraňoval Snehulienku, ksichtil sa akoby ju miloval celý srdcom, ale nijak sme sa nedostali k tomu, či áno a čo teraz s tým a čo na to Snehulienka. Neviem, možno sa dočkám nejakého "rozjasnenia" v pokračovaní tohto príbehu. Okrem toho som zvedavá aj na to, čo v tej dvojke vlastne budú riešiť.
Treba však uznať, že podivný vzťah zlej kráľovnej Charlize a jej slizkého brata bol zobrazený velice dobre nie len po stránke prejavu, ale aj herca Sama Spruella nastajlovali tak, že vyzeral skutočne veľmi slizko a odpudzujúco (ja osobne som mala chuť mu vlepiť facku vždy, keď sa objavil na scéne).
Hudba vo filme bola skvelá, nedá mi nepodeliť sa s vami aj o nejakú tú piesenku zo soundtracku, ktorý mi už zaberá miesto na HDD. 
Celkový dojem, aj napriek všetkým drobnostiam, ktoré mi sem-tam vadili, je dobrý. Možno by som si Snow White pozrela ešte raz. Kombinácia temna a fantasy, kontrast čierneho zla a nevinného dobra bola slušne zvládnutá a páčilo sa mi to aj napriek podobnosti s vyššie uvedenými snímkami. Každý predsa odniekiaľ berie inšpiráciu, len niekde je to vidieť viac a niekde menej.
  

Vidíte ho? Slizký a verne slúžiaci brat...
 Zo zlatého taniera vyliezajúce čudo - zrkadlo.

A teraz hudobná ochutnávka.
 Silná, od začiatku po koniec... 

 
 Upozornenie - nenechajte sa odradiť hrubým spevom trpaslíka v prvej minúte piesne, vypočujte ju celú...

2 comments:

  1. Ja som dala prednosť tej druhej Snehulienke s Lilly Collins má to strašne chytľavú záverečnú pesničku :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. v dohľadnej dobe si chcem pozrieť aj tú, pretože mám pocit, že to bude o dosť dlišné od tejto :) aspoň podľa traileru...

      Delete