January 8, 2015

lietuva

lietus - po litovsky dážď
Lietuva - to je Litva

A z kultúrnych a politických dejín Litvy mám zajtra skúšku. Teda, vlastne už dnes, presnejšie o 6 hodín. Keď to takto napíšem, začína mi z toho byť zle, vzhľadom na to, že ešte nie som kompletne pripravená a mala by som si aj pospať. Viete, aby som po úspešnom absolvovaní skúšky mohla utekať rovno do práce a aktívne do 18:00 riešiť problémy, ktoré som si tam nechala z predchádzajúceho dňa.

Teraz prežívam ten moment, keď sa začnete aktívnejšie (naplno) pripravovať na skúšku 13 hodín pred jej začiatkom. Ako správny študent do seba na začiatku vylejete pol litrový energetický nápoj a zajete ho plnou miskou kakaových clever mušličiek s mliekom. Hneď na začiatku viete, že túto kombináciu o 3-4 hodiny oľutujete. Tak, ako ja. 

Týmto vyhlasujem vojnu energetickým nápojom. Ich načasovanie je úplne naprd. Vypila som ho medzi 20:00-21:00. Medzi 21:00-23:30 som nad poznámkami (aneb dejiny formovania litovského štátu) takmer zaspala, keď som sa okolo polnoci dostala do bdelejšieho stavu ako cez deň. Mám reálny (a pevne verím že aj neklamný)pocit, že si z tých poznámok pamätám relatívne všetko a viac ako to, že by som sa niečo nenaučila ma desí hroziaca možnosť, že vôbec nezaspím, a keď zaspím, tak bude už neskoro na také veci. 
Nemôžem si však ísť ľahnúť do spálne za Jurim, lebo keď sa dostanem do perín, tak ma ráno z postele dostane možno tak XY-tý odložený budík s najneskorším možným termínom vstávania, takže mi asi neostáva iné ako študovať, kým nezalomím v obývačke na gauči so zošitom prilepeným na čele. No čo, aspoň snáď dostanem dobrú známku.

Celý vyššie opísaný blud ma privádza k myšlienke - chceli by ste vedieť niečo o Litve?  By som svoje vedomosti mohla zhrnúť do nejakého múdreho (ale nie prehnane) postu - dajte vedieť :-)

Okej, asi to na mňa ide. Budík nastavím tak na piatu, dočítam zvyšok a držte palce, nech to ponocovanie stojí za to. lula

UPDATE - zo skúšky som dostala A :-)

No comments:

Post a Comment